Haberler

BAFTA Adayları Açıklandı!

bafta grand budapest

Oscar’ın Birleşik Krallık’taki karşılığı olarak kabul edilen BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) adaylarını açıkladı. Ödüller 8 Şubat 2015’te sahiplerini bulacak.

Adayların tam listesi şöyle:

En İyi Film

The Grand Budapest Hotel (Wes Anderson, Scott Rudin, Steven Rales, Jeremy Dawson)
The Theory Of Everything (Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony Mccarten)
Birdman (Alejandro G. IñáRritu, John Lesher, James W. Skotchdopole)
The Imitation Game (Nora Grossman, Ido Ostrowsky, Teddy Schwarzman)
Boyhood (Richard Linklater, Cathleen Sutherland)

En İyi Erkek Oyuncu

Eddie Redmayne (The Theory Of Everything)
Ralph Fiennes (The Grand Budapest Hotel)
Benedict Cumberbatch (The Imitation Game)
Jake Gyllenhaal (Nightcrawler)
Michael Keaton (Birdman)

En İyi Kadın Oyuncu

Felicity Jones (The Theory Of Everything)
Julianne Moore (Still Alice)
Reese Witherspoon (Wild)
Amy Adams (Big Eyes)
Rosamund Pike (Gone Girl)

En İyi Yönetmen

Alejandro G. IñáRritu (Birdman)
Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel)
James Marsh (The Theory Of Everything)
Richard Linklater (Boyhood)
Damien Chazelle (Whiplash)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Keira Knightley (The Imitation Game)
Imelda Staunton (Pride)
Emma Stone (Birdman)
Patricia Arquette (Boyhood)
Rene Russo (Nightcrawler)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

J.K. Simmons (Whiplash)
Mark Ruffalo (Foxcatcher)
Steve Carell (Foxcatcher)
Edward Norton (Birdman)
Ethan Hawke (Boyhood)

En İyi Uyarlama Senaryo

The Theory Of Everything (Anthony Mccarten)
The Imitation Game (Graham Moore)
American Sniper (Jason Hall)
Gone Girl (Gillian Flynn)
Paddington (Paul King)

En İyi Orjinal Senaryo

Birdman (Alejandro G. IñáRritu, NicoláS Giacobone, Alexander Dinelaris Jr, Armando Bo)
The Grand Budapest Hotel (Wes Anderson)
Boyhood (Richard Linklater)
Whiplash (Damien Chazelle)
Nightcrawler (Dan Gilroy)

En İyi Belgesel

20 Feet From Stardom (Morgan Neville, Caitrin Rogers, Gil Friesen)
20,000 Days On Earth (Iain Forsyth, Jane Pollard)
Finding Vivian Maier (John Maloof, Charlie Siskel)
Virunga (Orlando Von Einsiedel, Joanna Natasegara)
Citizenfour (Laura Poitras)

En İyi Yabancı Dilde Film

Ida (Pawel Pawlikowski, Eric Abraham, Piotr Dzieciol, Ewa Puszczynska)
The Lunchbox (Ritesh Batra, Arun Rangachari, Anurag Kashyap, Guneet Monga)
Two Days, One Night (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Denis Freyd)
Leviathan (Andrey Zvyagintsev, Alexander Rodnyansky, Sergey Melkumov)
Trash (Stephen Daldry, Tim Bevan, Eric Fellner, Kris Thykier)

En İyi Kısa Film

The Kármán Line (Campbell Beaton, Dawn King, Tiernan Hanby, Oscar Sharp)
Boogaloo And Graham (Brian J. Falconer, Michael Lennox, Ronan Blaney)
Slap (Islay Bell-Webb, Michelangelo Fano, Nick Rowland)
Emotional Fusebox (Michael Berliner, Rachel Tunnard)
Three Brothers (Aleem Khan, Matthieu De Braconier, Stephanie Paeplow)

En İyi Sinematografi

The Grand Budapest Hotel (Robert Yeoman)
Ida (Lukasz Zal, Ryzsard Lenczewski)
Interstellar (Hoyte Van Hoytema)
Mr. Turner (Dick Pope)
Birdman (Emmanuel Lubezki)

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Soundtrack / Whiplash

Sonraki yazı

!f İstanbul ve YAPIMLAB’den kısacılara özel yapım atölyesi