Haberler

Independent Spirit Ödülleri Adayları Açıklandı

Oscar’dan bir gün önce sahiplerini bulacak olan Independent Spirit ödüllerinde adaylar belli oldu! Bu yıl 30. kez dağıtılacak olan ödüllerde “Birdman” aldığı adaylık sayısıyla dikkat çekiyor.

Tam liste şu şekilde: 

En İyi Film

Birdman
Boyhood
Love is Strange
Selma
Whiplash

birdman

En İyi Yönetmen

Damien Chazelle (Whiplash)
Ava DuVernay (Selma)
Alejandro G. Iñárritu (Birdman)
Richard Linklater (Boyhood)
David Zellner (Kumiko, The Treasure Hunter)

En İyi Senaryo

Scott Alexander & Larry Karaszewski (Big Eyes)
J.C. Chandor (A Most Violent Year)
Dan Gilroy (Nightcrawler)
Jim Jarmusch (Only Lovers Left Alive)
Ira Sachs & Mauricio Zacharias (Love is Strange)

En İyi İlk Film

A Girl Walks Home Alone at Night
Dear White People
Nightcrawler
Obvious Child
She’s Lost Control

En İyi İlk Senaryo

Desiree Akhavan (Appropriate Behavior)
Sara Colangelo (Little Accidents)
Justin Lader (The One I Love)
Anja Marquardt (She’s Lost Control)
Justin Simien (Dear White People)

Whiplash-5547.cr2

John Cassavetes Ödülü

Blue Ruin
It Felt Like Love
Land Ho!
Man From Reno
Test

En İyi Kadın Oyuncu

Marion Cotillard (The Immigrant)
Rinko Kikuchi (Kumiko, The Treasure Hunter)
Julianne Moore (Still Alice)
Jenny Slate (Obvious Child)
Tilda Swinton (Only Lovers Left Alive)

En İyi Erkek Oyuncu

André Benjamin (Jimi: All Is By My Side)
Jake Gyllenhaal (Nightcrawler)
Michael Keaton (Birdman)
John Lithgow (Love is Strange)
David Oyelowo (Selma)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Patricia Arquette (Boyhood)
Jessica Chastain (A Most Violent Year)
Carmen Ejogo (Selma)
Andrea Suarez Paz (Stand Clear of the Closing Doors)
Emma Stone (Birdman)

boyhood-2014

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Riz Ahmed (Nightcrawler)
Ethan Hawke (Boyhood)
Alfred Molina (Love is Strange)
Edward Norton (Birdman)
J.K. Simmons (Whiplash)

En İyi Görüntü Yönetmenliği

Darius Khondji (The Immigrant)
Emmanuel Lubezki (Birdman)
Sean Porter (It Felt Like Love)
Lyle Vincent (A Girl Walks Home Alone at Night)
Bradford Young (Selma)

En İyi Kurgu

Sandra Adair (Boyhood)
Tom Cross (Whiplash)
John Gilroy (Nightcrawler)
Ron Patane (A Most Violent Year)
Adam Wingard (The Guest)

En İyi Belgesel

20,000 Days on Earth
CITIZENFOUR
Stray Dog
The Salt of the Earth
Virunga

En İyi Uluslararası Film

Force Majeure (İsveç)
Yönetmen: Ruben Östlund

Ida (Polonya)
Yönetmen: Pawel Pawlikowski

Leviathan (Rusya)
Yönetmen: Andrey Zvyagintsev

Mommy (Kanada)
Yönetmen: Xavier Dolan

Norte, the End of History (Filipinler)
Yönetmen: Lav Diaz

Under the Skin (Birleşik Krallık)
Yönetmen: Jonathan Glazer

Turist_review_-_CANNES_article_story_large

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Big Chill (1983)

Sonraki yazı

The Water Diviner Filminden İki Yeni Klip Geldi!