DramaRomantikSinema Odaları

The Diary of a Teenage Girl (2015)

the-diary-of-a-teenage-girl-1080p-izle-882San Francisco’da, 70’li yıllarda geçen The Diary of a Teenage Girl; ilk cinsel tecrübesini annesinin erkek arkadaşı, kendinden yaşça büyük olan Monroe (Alexander Skarsgård) ile yaşayan, 15 yaşındaki Minnie’nin (Bel Powley) yetişkinliğe geçiş sürecini anlatıyor. Hayatı ve kendini sorgulama yetenekleri yaşıtlarına göre gelişmiş olan cesur Minnie, yaşadığının aşk mı, cinsel çekim mi olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Bir kayıt cihazına aklından geçenleri tüm şeffaflığıyla anlatan Minnie, farklı deneyimlerle çıkış yolunu bulmaya ve kendini tanımlamaya çalışacaktır.

2015’in en başarılı bağımsız yapımlarından The Diary of a Teenage Girl, Minnie’nin çizime olan düşkünlüğünü şahane bir görsellikle bize sunuyor. Phoebe Gloeckner’in tiyatro oyunundan beyazperdeye uyarlanan film, aynı zamanda Marielle Heller’ın ilk yönetmenlik denemesi.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Marielle Heller
Oyuncular: Bel Powley, Alexander Skarsgård, Kristen Wiig
Öznur Turan

Öznur Turan

Nisan 1984’te İstanbul’da doğdu. Çoğu kimya mühendisi gibi işini yapmıyor. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisansını bitirdikten sonra kısa bir süre ajansta çalıştı. Kurumsal İletişim Uzmanı olarak hayatına devam ediyor. Hata yapmaya inanır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Osmanlılar ve Avrupalılar Geçmiş Zamanlar ve Olasılıklar Sergisinde Buluşuyor

Sonraki yazı

Aynı Perdede Başka Bir "Abluka"