Haberler

Trabzon Uluslararası Film Festivali’nin Filmleri Belli Oldu!

Bu sene ilki gerçekleşecek olan Trabzon Uluslararası Film Festivali’ne (TUFFEST) müracaat eden uzun metraj, kısa film ve belgeseller arasından yarışmak için seçilen filmler, yapılan bir basın toplantısı ile açıklandı.

Trabzon’da bu yıl 16-26 Ağustos tarihleri arasında spor ve gençlik teması ile ilk kez düzenlenecek olan festival, Dünya sinemasından seçkin konuklarla ulusal sinemanın üreticilerini aynı ortamda bir araya getirerek, ortak üretimler geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Festivalde bu sene 14 ulusal uzun metraj film, 8 uluslararası uzun metraj film, 12 ulusal belgesel ile 20 ulusal kısa film yarışacak.

Festivalde yarışacak filmler şöyle:

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

Rüya – Derviş Zaim

Kalandar Soğuğu – Mustafa Kara

Mavi Bisiklet – Ümit Köreken

Rauf – Barış Kaya ve Soner Caner

Mezarcı – Talip Karamahmutoğlu

Son Kuşlar – Bedir Afşin

Kasap Havası – Çiğdem Sezgin

Mor Ufuklar – Olgun Özdemir

Genç Pehlivanlar – Mete Gümürhan

Eşik – Erkan Tahhuşoğlu ve Ayhan Salar

Bütün Saadetler Mümkündür – Selman Kılıçaslan

Memleket – Murat Saraçoğlu

Bulutların Ardında – Kaan Atilla Taşkın

Aşık – Bilal Babaoğlu

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

Kırmızı Bahçe (Red Garden) – Mirbala Salimli

Çılgın Kardeşler (Babylon Sisters) – Gigi Roccati

Genç Bayan (Zonjusha) – Genc Berisha

Nerede Olursan Ol (Ovunque Tu Sarai) – Roberto Capucci

Ders (Lesson) – Rafig Aliyev ve Javid Tevekkul

Dağların Ötesinde (Tramontane) – Vatche Boulghourjian

Kartal Avcısı Kız (The Eagle Huntress) – Otto Bell

Babam (Babai) – Visar Morina

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması

Abiye – Doğuş Algün

Askıda – Yeşim Tonbaz Güler

Babaannemin Caz Tutkusu – Ercan Selim Öngöz

Balon – Mehmet Oğuz Yıldırım

Bir Tabut İnsan – Okan Akgün

Çevirmen – Emre Kayiş

Darı –  Ömür Yıldırım

Eflin – Burak Berke Erdem

Elene – Sezen Kayhan

Hayat Güzeldir – Özer Kesemen

Huzurevi – Ahmet Toklu

Işıklık – Burak Doğan

Kar Kirazı – Tunahan Kurt

Karib – Kaan Atilla Taşkın

Lal – Cemre Yılmaz

Müdür – Tunahan Kurt

Oksijen – Naci Anıl Konya

Otomatik Saat – Koray Söğüt Penaber

Tablo – Ramazan Kılıç ve Mert İnan

Ulusal Belgesel Film Yarışması:

Beypazarı Evleri – Fatih Diren

Bakırcı Ali Çavuş – Koray Söğüt

Derdo Ana ve Ceviz Ağacı – Serdar Onal

Hemdiye – Tolunay Tekmek

Kar Gören Çay – Oğuzhan İhtiyar

Kemençenin Ordinaryüsü – Murat Can Memiş

Kocakızım – Büşra Koç

Korkma Oğlum – Ekrem Aydın

Müsahip – İbrahim Aybek ve Eren Bektaş

Salyangozun Yolculuğu – Şenol Çöm

Süheyla – Gökhan Öcal ve

Yaban – Volkan Budak

Zeynep Enginer

Zeynep Enginer

1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, araştırıyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Woody Allen'ın Yeni Filminin Başrolleri Belli Oldu

Sonraki yazı

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Jürisi Belli Oldu