Haberler

Michael Haneke Yeni Filminde Göçmenleri Anlatacak!

Avusturyalı ünlü yönetmen Michael Haneke, 2017’de gösterime girmesi beklenen Happy End adlı yeni filminde Fransa’nın Calais kentinde yaşanan göçmen sorunlarını anlatacak.

amour haneke

Adı son zamanlarda sık sık göçmen sorunlarıyla anılan Calais şehrinde Aralık ayı başında göçmenlerin yüzme havuzlarına girmeleri yasaklanmış ve bu karar sivil toplum kuruluşlarından büyük tepki görmüştü. Calais Belediye Başkanı Natacha Bouchart, bu kararla ilgili, göçmenlerin havuza girmesinin sağlık açısından tehdit oluşturduğunu açıklamış, Fransa’da ayrımcılık tartışmaları alevlenmişti.

Filmin kadrosunda ise, Haneke’ye En İyi Yabancı Dildeki Film dalında Oscar ödülünü Amour filminde birlikte çalıştığı, Jean-Louis Trintignant ve Isabelle Huppert yer alacağı biliniyor.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Conjuring 2’den İlk Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

42. People’s Choice Ödülleri Sahiplerini Buldu!