Haberler

Ünlü Aktör Bud Spencer Hayatını Kaybetti

İtalyan film yapımcısı, aktör, yazar, eski yüzücü, şarkıcı, besteci, sanayici, avukat, senarist, stilist ve albüm yapımcısı Bud Spencer, 86 yaşında hayatını kaybetti.

TRINITY IS STILL MY NAME!, (aka CONTINUAVANO A CHIMARLO TRINITA), from left, Terence Hill, Bud Spencer, 1972

TRINITY IS STILL MY NAME filminde Bud Spencer Terence Hill  ile beraber. 1972 

Bir diğer İtalyan aktör Terence Hill ile oynadıkları Italo – Western filmleri ile şöhreti yakalayan oyuncu, filmlerde genellikle duygusal ama aynı zamanda düşmanı tek yumrukta yere seren, dik başlı, ağır tabiatlı, iri cüsseli karakterleri canlandırmıştı.

Gerçek adı Carlo Pedersoli olan aktör, 31 Ekim 1929’da Napoli’de dünyaya geldi.

Oyunculuğun yanısıra şarkıcı, besteci, senarist ve albüm yapımcılığı ile de bilinen Spencer, 1952’de Helsinki, 1956’da ise Melbourne’de olmak üzere iki kez olimpiyatlara katılarak milli yüzücü olarak ülkesini temsil etmişti.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İstanbul Woodwind Festival Başlıyor!

Sonraki yazı

Ücretsiz ‘(Yeni) Medya Sanatları Buluşmaları’ 12 Temmuz'da Başlıyor