Haberler

19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne Başvurular Başladı!

5-12 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne ‘ne başvurular başladı. Festival bu yıl da kadın yönetmenlerin elinden çıkan farklı kategorilerdeki filmlere ev sahipliği yapacak.

uçan süpürge

Sinema sanatının çarpıcı dilinden yararlanarak toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmeyi ve kadın sorunlarına ilişkin tartışmaları yaygınlaştırmayı amaçlayan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, bu yıl 19. kez düzenleniyor. Festival, yönetmeni veya yönetmenlerinden biri kadın olmak ve yapım yılı 2014-2015 olmak önkoşullarıyla uzun metraj, belgesel film, kısa film ve animasyon film kategorilerine yapılacak başvuruları bekliyor.

Katılım şartları ise kısaca şöyle:

1-Kadın yönetmenler tarafından çekilen (ve/veya yönetmenlerinden en az birinin kadın olması koşuluyla) 2014-2015 yapımı uzun metraj, belgesel, kısa film ve canlandırma filmler festivale başvurabilir.
2-Festival programına kabul edilen filmler Türkçe elektronik altyazı ile gösterilecektir. Gösterim kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır.
3-Başvurular festival web sitesinde yer alan resmi başvuru formu ile yapılır. Başvuru sahipleri Başvuru Formu ve Tanıtım Materyalleri’ni 15 Şubat 2016 tarihine kadar festivale eksiksiz olarak teslim etmelidir. Eksik başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
4-Festivale kabul edilen filmler 29 Şubat 2016’dan sonra programdan çekilemez.

Festivale başvurmak için son tarih 25 Şubat 2016. Başvuru formu ve ayrıntılı bilgi için:

http://festival.ucansupurge.org/

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Dağların Arasında Işığın Savaşı: Elchin Musaoglu ile Nabat Üzerine Söyleşi

Sonraki yazı

“Personel”, Aralık Ayında Craft Kadıköy’de Seyirciyle Buluşuyor!