Vizyon

30 Eylül’de Vizyonda!

574ed24c8ab62Tschick (Good Bye Berlin) (Elveda Berlin)

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Anand Batbileg, Tristan Göbel, Nicole Mercedes Müller

Tür: Aile

Süre: 93 dakika

Wolfgang Herrndorfs’un çok satan gençlik romanından sinemaya uyarlanan Tschick, zengin ve birbirinden kopuk bir ailede büyüyen 14 yaşındaki Maik ile sınıfına yeni gelen göçmen Tschick’in sıra dışı dostluğunu konu ediniyor. Annesi rehabilitasyon merkezinde yatan, babası ise iş gezisinde olan Maik yaz tatilinde tek başına olacaktır. Fakat Tschick kapısında çalıntı bir arabayla belirince plansız bir yolculuğa çıkarlar. Maik bu macerayla hem kendini, hem de hayatı keşfedecektir.

 

mv5bmjq0nza4ndcxm15bml5banbnxkftztgwmtk1njuzote-_v1_uy1200_cr9206301200_al_

The Girl With All the Gifts (Tüm Sırların Sahibi Kız)

Yönetmen: Colm McCarthy

Oyuncular: Gemma Arterton, Glenn Close, Paddy Considine, Dominique Tipper, Lobna Futers

Tür: Korku, Gerilim

Süre: 111 dakika

Yakın bir gelecekte, insanlık özgür iradeyi ortadan kaldıran ve herkesi insan eti yiyen birer “aç” haline getiren bir çeşit virüs nedeniyle yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu virüse karşı bağışıklık sahibi olan yalnızca bir grup çocuktur.

Bu çocuklar İngiltere’de bir askeri üste Dr. Caldwell’in (Glenn Close) önderliğinde bir dizi tıbbî teste tabî tutulmaktadır. Bu çocuklar hala duygu ve düşünme yetisine sahiptir. Bu nedenle bu enfeksiyona karşı bir tedavi geliştirilmesinin en büyük umududurlar. Çocuklar her gün bir çavuşun gözetiminde okula gitmektedir. Fakat içlerinden biri -Melanie – diğerlerinden her hâliyle ayrılmaktadır. Özel bir çocuk olan Melanie öğretmeni Bayan Justineau’yu (Gemma Arterton) da çok sevmektedir.

Bulundukları üssün saldırıya uğraması üzerine Melanie, Bayan Justineau, Çavuş Parks ve Dr. Caldwell üsten kaçarlar. Bitap durumda olan İngiltere’de Melanie bir an önce ne olduğunu keşfetmeli ve insanlığın geleceği için bir karar vermelidir.

Film, Mike Carey’nin kendi romanında sinemaya uyarlandı.

 

missperegrines

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları)

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Asa Butterfield, Eva Green, Samuel L. Jackson, Judi Dench, Rupert Everett, Milo Parker, Chris O’Dowd, Allison Janney, Terrence Stamp

Tür: Fantastik

Süre: 127 dakika

Jake çok sevdiği büyükbabası tarafından terk edildiğinde kendisini başka zaman ve dünyalara götürecek bir ipucu bırakıyor. Bu ipucu onu sihirli bir diyar olan Bayan Peregrine’nin evi olarak da bilinen tuhaf yere götürüyor. Fakat tehlike, burada yaşayanları tanıdıkça, özel güçlerini ve düşmanlarını öğrendikçe derinleşiyor. Sonunda Jake kendi “tuhaflığının” yeni arkadaşlarını kurtarabileceğini anlıyor.

Aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları, seyirciyi çocukların fantastik ögelerle çevrili dünyasına yolculuğa götürüyor. Filmde Eva Green’i Bayan Peregrine rolünde izliyoruz. Başrol oyuncusu Jake’i ise Asa Butterfield canlandırıyor.

 

*Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Altın Portakal İçin Yarışacak Filmler Belli Oldu!

Sonraki yazı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ne Başvurular Başladı