Haberler

Ah Geceler!

Can Eskinazi'nin Raskol'un Baltası adlı filminden bir kare.

Can Eskinazi’nin Raskol’un Baltası adlı filminden bir kare.

Fol Sinema Topluluğu, Can Eskinazi’nin 2013 yılında Lale Müldür’ün evine misafir olarak ortamı gözlemlemesinden oluşan 36 dakikalık Raskol’u Beklerken adlı filmi ile birlikte 2015 yılında gerçekleştirdiği iki oyuncu, bir yönetmen ve bir adam arasında geçen bir erotik gerilim olarak tarif edilebilecek 28 dakikalık filmi Ah Geceler! için perdeleri açıyor, dostlarını çağırıyor!

Sanatçının katılımı ile gerçekleştirilecek bu özel gösterim, 7 Mart, Cumartesi günü saat 20:00’da Kadıköy’de Köşe’de deneyimlenebilir.

Raskol’u Beklerken
36′ / 2013 / DV
Lale Müldür, Burak Fidan, Palikanon, Maria, Can Eskinazi
Bir şairin portesi ve bazı diğer metafizik spekülasyonlar. 3 bölümlü mistik komedi.

Ah Geceler!
28′ / 2015 / HD
Oyuncular: Esme Madra, Nadir Sönmez
İki oyuncu, bir yönetmen ve bir adam arasında geçen bir erotik gerilim.

Detaylar; https://www.facebook.com/events/359986277537897

Can Eskinazi kimdir?
Can Eskinazi 1986’da İzmir’de doğdu. Amerika’da Bard College’da sinema eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. Kısa filmleri arasında Arkasındaki Hayal (The Phantom Behind) ve Yaz Gecesi Gökyüzü (Summer Night Sky) bulunmaktadır. Wufi ve Cem Özel gibi müzisyenlere klip çekmiştir. Sinema yazıları Film Comment ve Altyazı’da yayınlanmıştır. Ayrıca Altyazı ve Kamara Film’in ortak yapımcılığında gerçekleşen web serisi ‘İzliyorum’un yönetmenliğini yapmaktadır.

Biletler Beyoğlu / Salt’ın üst katındaki Rob389’dan ya da online olarak buradan [http://www.kweekweek.com/fol/ah-geceler] temin edilebilir.

Biletinizi online alırsanız şayet kapıda isminizi söylemeniz yeterlidir. Etkinlik mekanında, bu etkinlik için özel olarak hazırlanan kitapçıklar da ayrıca sizi bekliyor olacak.

Fol, film ve videonun sunduğu her türlü alternatif deneyimleme şekline önem veren ve bu deneyimi paylaşmaya odaklanan İstanbul menşeli bir sinema topluluğudur. [ folsinema.com ] [Bilet ücretinin belirli bir kısmı filmini gösterdiğimiz sanatçıya ayrılmaktadır.]

Görsel tasarımlar Sarp Sözdinler’e aittir.

1503422_489965461194034_9000080737955042400_n

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Eddie Redmayne

Sonraki yazı

47. SİYAD Ödülleri Adayları Açıklandı