Haberler

Akademi Yılın İlk Oscarlarını Dağıttı

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, bu yılki onur ödüllerine 62 yaşındaki Hong Konglu oyuncu ve dövüş ustası Jackie Chan, 1963’te “Lawrence of Arabia” filmiyle En İyi Film Kurgusu alanında Oscar kazanan Anne Coates, yönetmen Lynn Stalmaster ve belgesel yapımcısı Frederick Wiseman’ı layık gördü.

jackie-chan_1200x675

Akademi Başkanı Cheryl Boone Isaacs, onur ödülü sahiplerinin her birinin “kendi alanında öncü ve efsane” olduğunu vurguladı. Onur ödülleri, kasım ayında yapılacak bir törenle sahiplerine teslim edilecek.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2009 yılından bu yana “Governors Ödülleri” olarak da bilinen onur Oscarlarını dağıtıyor. Onur Oscarına layık görülenler arasında Lauren Bacall, Angelina Jolie, Oprah Winfrey ve Steve Martin de bulunuyor.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Rüzgârı Kendinden Menkul Bir Uçurtma: Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Sonraki yazı

"Masal" Beyazperdede!