Haberler

Ataman’ın 28 Şubat Projesine Ödül

Kutluğ Ataman’ın 28 Şubat sürecini anlatacağı yeni filmi ‘Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler’ Roma Film Festivali’nde Eurimages Ödülü aldı.
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, Antalya EXPO Center'da düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Festivalde en iyi film ödülünü "Kuzu" filmi aldı. Ödülü filmin yapımcısı Kutluğ Ataman (ortada) aldı.  (Süleyman Elçin - Anadolu Ajansı)

Kutluğ Ataman 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapımcılığını üstlendiği Kuzu ile en iyi film ödülünü almıştı.

Roma Film Festivali’nde Eurimages Özel Ödülü bu sene yönetmen Kutluğ Ataman’ın yazdığı ve yöneteceği yeni filmi “Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler” adlı projeye verildi. Ataman ödülü alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödül sayesinde bu çok önemli hikayenin anlatılmasına bir adım daha yaklaşmış olduk. 28 Şubat’ta mağdur olmuş bütün Türkiyeliler adına Avrupalı dostlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

33. İstanbul Film Festivali’nde Köprüde Buluşmalar bölümünde Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu ödülünü kazanan Ataman’ın yeni projesi “Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler” Avrupa’nın önemli film festivallerinden Saraybosna Film Festivali’nde prestijli ARTE ödülünün de sahibi olmuştu. Daha gerçekleştirilmeden bir çok ödül  alan proje, bu yılki Cannes Film Festivali’nde L’atelier’e seçilmişti.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek film projesinin Türkiye yapımcısı Tacim Açık olacak. Aynı ekibin bir önceki filmi Kuzu, geçen yıl Antalya Film Festivali’nde En iyi Film dahil 6 ödül kazanmıştı.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Soundtrack / Trainspotting (1996)

Sonraki yazı

10. Uluslararası Roma Film Festivali "Truth" filmiyle açıldı!