Haberler

Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı

12. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması için başvuru süreci başladı. Türkiye’den ve katılmak isteyen tüm ülkelerden yönetmen ve yapımcıların katılımına açık ödüllü yarışma için konu veya süre kısıtlaması da bulunmuyor.

Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması için müracaat tarihinden önceki iki yıl içinde çekilmiş ve İngilizce alt yazıya sahip filmlerin tümünün başvurusu kabul edilecek. Yarışmada finale kalan filmler, 2017 yılının Kasım ayında Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Boston Üniversitesi ve Goethe Enstitüsü’nde gösterilecek. İzleyiciler de “En İyi Belgesel” ve “En İyi Kısa Film” için oy kullanabilecek.

Başvuru süresi 15 Haziran’da sona erecek yarışma jürisinde film eleştirmeni Peter Keough, Boston Güzel Sanatlar Müzesi Film Küratörü Carter Long ve Harvard Film Arşivi Küratörü Jeremy Rossen gibi isimler yer alıyor.

Yarışma sonunda ödüle layık görülen filmlerin, 2018 yılında yapılacak 17. Boston Türk Film Festivali programında bir seçki olarak da gösterimi yapılacak.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.bostonturkishfestival.org/yarisma/

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz