Fil'm Hafızası
Haberler

Everybody’s Talking About Jamie Müzikali Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Everybody’s Talking About Jamie Müzikali Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

16 Yaşındaki Drag Queen’in Hikâyesi Bu Kez Beyaz Perdede!

Oldukça ses getiren Londra West-End’deki Apollo Theatre tarafından sahnelenen İngiliz müzikal Everybody’s Talking About Jamie, Warp Films tarafından beyaz perdeye uyarlanacak. Filmin yönetmenliğini ise Jonathan Butterell üstlenecek.

Everybody’s Talking About Jamie, Jamie Campbell isimli Sheffield’lı İngiliz bir gencin gerçek yaşam öyküsünü sahneye taşıyor. Lisede okul balosuna drag queen olarak katılan ve arkadaşları tarafından desteklenmesine karşın okul yönetiminin tepkisini çeken Campbell’in hikâyesinin ilk olarak 2011’de BBC tarafından belgeseli çekildi. Daha sonra da müzikal olarak sahnelendi.

Müzikalin sinema uyarlamasında da yine aynı ekip çalışacak. Sheffield’lı bir yapım şirketi olan Warp Films daha önce İdris Elba’nın ön gösterimini Sundance’da gerçekleştiren Yardie (2018) filminin yapımcılığını da üstlenmişti.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir