Haberler

!f İstanbul, !f Kült Bölümü Seçkisini Açıkladı

15 Şubat – 25 Şubat’ta İstanbul’da, 1 – 4 Mart tarihleri arasında İzmir ve Ankara’da düzenlenecek 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde !f Kült Bölümü’nün film seçkisi açıklandı.

. !f İstanbul’un sinema tarihinin kendine has ve kendisinden sonra gelen isimlere öncülük eden filmlerine yer ver verdiği Kült bölümünde gösterilecek filmler listesi:

kamikaze-1989-filmloverss

Alman yönetmen Rainer Werner Fassbinder’ın son oyunculuk deneyimi olan Kamikaze 1989, Wahlöö’nün ‘31. Kat’ isimli romanından Wolf Gremm’in gözüyle sinemaya aktarılmış distopik bir gelecekte geçiyor.

jubilee-filmloverss

Derek Jarman‘ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Jubilee ise, tüm zamanların en başarılı punk filmlerinden biri olup, I. Elizabeth’in 400 yıl sonrasına ışınlanmasını ve yolsuzluktan çökme noktasına gelmiş Londra’nın başında yer alan gerilla punk bir kız çetesiyle karşılaşmasını anlatıyor.

born-in-flames-1983-filmloverss

Lizzie Borden’ın feminist bilim kurgu klasiği Born in Flames, 1983 yılında prömiyerini yaptığı Berlin Film Festivali’nde olay yaratan ve o günden beri sayısız feministi etkileyen bir film olarak !f  İstanbul’un Kült başlığı altında gösterilecek.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz