Haberler

“Fantastic Voyage” Filminin Yeni Versiyonunu Del Toro Yönetecek!

Hellboy ve Pan’ın Labirenti filmleriyle adından söz ettiren ünlü yönetmen Guillermo del Toro, “Fantastic Voyage” filminin yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de Esrarengiz Yolculuk adıyla bilinen, Richard Fleischer‘in yönettiği 1966 yapımı Fantastic Voyage filmi, Guillermo del Toro yönetmenliğinde yeniden çekiliyor.1967-1970 yılları arasında 13 bölümden oluşan bir animeye de konu olan filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise henüz belli değil.

The Hollywood Reporter‘a konuşan Del Toro filmin yapımı için 20th Century Fox ve Cameron’s Lightstorm Entertainment ile anlaştığını duyurdu. Ünlü yönetmenin, senaryonun tekrar ele alınması işini, daha önce Blade II filminde birlikte çalıştığı David S. Goyer‘e emanet edeceği konuşuluyor.

fantastic-voyage

1966 yapımı Fantastic Voyage filminin konusu ise kısaca şöyle:

Bilim adamları bir suikast girişimi sonucunda komaya giren önemli bir diplomatın hayatını kurtarmak için henüz deneme aşamasında olan bir proje üzerinde çalışmaktadırlar. Bilim adamları mikroskobik boyutlara küçültülen bir denizaltıya binerler ve kan damarları yolu ile diplomatın beynindeki pıhtıyı yok etmek üzere harekete geçerler. Diplomatı hayata döndürmek için yaptıkları bu tehlikeli ve sıra dışı yolculukta akıl almaz güçlüklerle karşılaşırlar.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Evrim Üzerine Düşünmemizi Sağlayan 15 Film

Sonraki yazı

Ridley Scott Efsanevi Dizi The Prisoner’ı Film Yapacak!