Haberler

Guardians of Galaxy 2’nin Çekimlerine Başlandı

Marvel's Guardians Of The Galaxy..Director James Gunn on set with actor Sean Gunn (Rocket Racoon performance capture)..Ph: Jay Maidment..©Marvel 2014

Marvel’in en beğenilen filmlerinden biri olan Guardians of the Galaxy‘nin devam filmi için çekimlere başlandı. Yeni filmde oyuncu kadrosuna dahil olacak isimler de açıklandı.

Sevilen çizgi roman serilerini bir bir sinemaya uyarlayan Marvel, yıllar içinde oldukça geniş bir sinematik evren kurmayı başardı. Bu sinematik evrenin merkezinde Iron Man, Kaptan Amerika ve Thor gibi popüler kahramanlar yer alsa da, son yıllarda daha alternatif Marvel serileri de beyaz perdede şans bulmaya başladı. Marvel evreninin farklı köşelerini beyaz perdeye taşıyan bu filmlerin ilki, 2014 yılında vizyona giren Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) oldu.
Marvel's Guardians Of The Galaxy..L to R: Gamora (Zoe Saldana), Rocket (Voiced by Bradley Cooper), Groot (Voiced by Vin Diesel), Star-Lord/Peter Quill (Chris Pratt) and Drax (Dave Bautista). ..Ph: Film Frame..©Marvel 2014

Evrenin kontrolünü ele geçirmek isteyen radikal bir savaşçıyı durdurmak için bir araya gelen, birbirinden tuhaf beş suçlunun hikayesini anlatan film, hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Dünya genelinde 773 milyon dolar hasılat elde eden film, tüm beklentileri aşarak Marvel’in en başarılı filmlerinden biri oldu. Durum böyle olunca devam filmi için de onay gecikmedi.

Bir süredir hazırlık aşamasında olan Guardians of the Galaxy Vol. 2‘nin çekimlerine başlandığını duyuran Marvel Studios, yeni filmin oyuncu kadrosunu da açıkladı. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper ve Vin Diesel‘ın Galaksinin Koruyucuları olarak geri döneceği filmde; Michael Rooker (Yondu), Karen Gillan (Nebula) ve Sean Gunn (Kraglin) da ilk filmdeki rollerini tekrarlayacak.

kurt-russell-star-lords-father_0

Guardians of the Galaxy Vol. 2‘de seriye dahil olacak yeni isimler ise Kurt Russell, Pom Klementieff, Elizabeth Debicki ve Chris Sullivan olacak. Seriye yeni dahil olan isimlerin hangi karakterleri canlandıracağı açıklanmamış olsa da, daha önce çıkan söylentiler Kurt Russell’ın Star-Lord’un babası olarak karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Chris Pratt tarafından canlandırılan Star-Lord’un babası ve nereden geldiği hakkında cevaplar araması, ekibi yeni bir maceranın ortasına atacak. İlk filmi de yazıp yöneten James Gunn‘ın yöneteceği Guardians of the Galaxy Vol. 2, 5 Mayıs 2017‘de gösterime girecek.

Mustafa Güler
1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yorum yaz