Haberler

Hayao Miyazaki Yeniden Beyazperdeye Geliyor!

Japon manga ve anime sanatçısı, yönetmen ve yapımcı Hayao Miyazaki, yeni bir film ile sinemaya geri döndüğünü açıkladı. 2013 yılında emekliliğini ilan eden Miyazaki, animasyon filmlerinde dünyanın en büyük şirketleri ile karşılaştırılmıştı.

hayao-miyazaki-art

En yakın çalışma arkadaşı Isao Takahata ile kurdukları stüdyoları Studio Ghibli’de gösterilen farklı kısa filmlerin arasında bulunan Boro The Caterpillar filminin uzun metrajlı gösteriminin yapılması gerektiğine karar veren Miyazaki, çalışmalara başladı.

Şu an için çizim aşamasında olan filmin yapım aşamasının da beş yılı alabileceğini açıkladı. Bu durumda filmin vizyona gireceği tarih ve diğer detaylar da henüz net değil.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

3. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin Ana Jürisi Belli Oldu

Sonraki yazı

Leon Russell Hayatını Kaybetti