Haberler

Jake Gyllenhaal İlk Çizgi Roman Filmi Rolünü Bulmuş Gözüküyor

Jake Gyllenhaal ”Spider-Man: Homecoming” devam filminde kötü karakter Mysterio’yu oynamak için görüşmelere başladı.

Oscar adaylığı bulunan oyuncu, Sony ve Marvel’in ‘’Spider-Man: Homecoming’’ devam filmi kadrosuna katılmaya hazırlanıyor. Ünlü aktörün filmin kötü karakteri Mysterio’yu oynamak için görüştüğü ve Vulture karakterine yeniden hayat verecek olan Michael Keaton’a katılması bekleniyor.

Tom Holland’ın Peter Parker’ı yeniden oynayacağı devam filminde, Zendaya ve Marisa Tomei de yeniden rol alacaklar. Jon Watts’ın yeniden yönetmenliğini yapacağı filmin senaryosu henüz netleşmiş değil fakat filmin yapımcılığını üstlenen Marvel ve Sony’nin bir dizi erkek ve kadın oyuncu ile görüşmeler yaptıkları ve filme üst düzey bir aktör tarafından oynanacak bir karakter eklemeyi düşündükleri belirtiliyor.

Gyllenhaal bu filmle beraber ilk defa bir çizgi roman filminde rol alacak. Son 10 yılda özellikle dramalarda görmeye alışık olduğumuz yıldız oyuncu, bu türdeki filmlere de soğuk bakmadığını ve her teklifi değerlendirmeye aldığını belirtmişti.

Halihazırda Dan Gilroy’un yeni korku-gerilim tarzındaki filmi ‘’Velvet Buzzsaw’’ çekimlerinde olan Gyllenhaal, yıl bitmeden kendisine gelen projeleri de planlamak için çabalıyor. Birçok projesini gelecek seneye kaydıran aktör, ‘’Spider-Man’’ için uygun zaman yaratmışa benziyor.

Gyllenhaal en son Sundance seçkisi ve Cannes Film Festivali’nde eleştirmenler haftasının açılışını yapan ‘’Wildlife’’ isimli filmde görüldü. Ayrıca ‘’The Sisters Brothers’’ da bu sene içinde gösterime girecek.

 

Mustafa Özyurt

Mustafa Özyurt

1981 yılının Eylül ayında Mersin’de doğdu. Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

İşçiyim, Emekçiyim, Muhalifim!

Sonraki yazı

Bir Sahne: The Princess Bride - İntikamın Mottosu