Fil'm Hafızası
Haberler

‘’John Wick: Chapter 3’’ Güçlü Kadrosuna Yeni Yıldızlar Ekliyor

‘’John Wick: Chapter 3’’ Güçlü Kadrosuna Yeni Yıldızlar Ekliyor

John Wick’in yeni karakterlerle büyüyen dünyası seyircinin nefesini kesmeye hazırlanıyor.

Keanu Reeves’in hayat verdiği ve hasılat rekorları kıran ‘’John Wick’’ serisinin üçüncü filmi ‘’John Wick: Chapter 3’’ serinin en iyi, en kanlı ve en nefes kesici filmi olmaya hazırlanıyor.

Chad Stahelski bir kez daha filmin yönetmen koltuğuna otururken, Keanu Reeves efsaneleştiği John Wick karakteriyle tekrar seyircinin nefesini kesecek.

Oscar ödüllü aktris Halle Berry’nin ‘’Sofia’’, Angelica Houston’ın ‘’The Director’’ rolleriyle oyuncu kadrosuna katıldıkları ‘’Chapter 3’’, John Wick’in bu sefer pek de tanımadığı bir dünyada var olma mücadelesi vereceğini gösteriyor.

Wicki en son yer altı dünyasının ‘’kutsal toprağı’’ olan Continental Hotel’de, uluslararası kiralık katillerin loncası High Table’in bir üyesini öldürerek aforoz edilmesi ve başına konan 14 milyon dolarlık ödülle bırakmıştık. Böylece dünyadaki tüm suç şebekeleri onun peşine düşmüştü ve bir nevi ‘’siz hepiniz, ben tek’’ durumu ortaya çıkmıştı.

Chapter 3 başlarken New York sokaklarında kaçarken görmeyi beklediğimiz John Wick’in kendisi dışında birine güvenmesi pek olası değil. Fakat Sofia rolünü oynayacak Halle Berry’nin Wick’e yardım edecek bir karakter olacağı söylentisi de mevcut. Berry’nin Instagram hesabından Continental Hotel defterinden paylaştığı not, Sofia karakterinin hali hazırda profesyonel tetikçilerin dünyasından olduğunu gösteriyor.

Houston’un canlandıracağı ‘’The Director’’ karakterinin High Table’ın güçlü bir üyesi olması beklenirken; Orange is the New Black ve Billions’tan tanıdığımız Asia Kate Dillon’ın canlandıracağı ‘’The Adjudicator’’ karakterinin de yine High Table’ın acımasız üyelerinden biri olacağı tahmin ediliyor. Filmin kadrosuna ayrıca The League, Parks and Recreation ve Brooklyn Nine-Nine’daki ilginç karakterleriyle tanıdığımız Jason Mantzoukas da “The Tick Tock Man” olarak katılıyor.

Peki John Wick’in başına konmuş 14 milyon dolarlık ödülü almak için uğraşan, dehşet verici kiralık katiller ordusunu oluşturmak için hangi dövüş sanatçıları ve oyuncular filmin kadrosuna katıldı? Öncelikle Mark Dacascos’tan bahsedebiliriz. Sonra Yayan Ruhian ve Cecep Arif Rahman ve Çinli yıldız Tiger Hu Chen. Bu dövüş sanatları ustalarının filmin kadrosunda olması, Chapter 3’te vahşi olduğu kadar sanatsal dövüş sahnelerini de oldukça fazla izleyeceğimizi gösteriyor.

Yeni karakterlerin katılımı, Reeves’in son kez John Wick’te oynayacağını açıklaması ve yapımcı Lionsgate’in John Wick konseptini TV ekranlarına dizi olarak taşımaya hazırlanması, uzun yıllar devam edecek bir John Wick evreni için hayranlarına göz kırpıyor.

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir