Haberler

Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı Bu Hafta Çarşamba’da

Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı Bu Hafta Çarşamba'da

Blue is the Warmest Color‘la ses getiren yönetmen Abdellatif Kechiche’nin son filmi Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı, 18 Temmuz’da Başka Çarşamba’da ön gösterimini gerçekleştirecek.

2013 yapımı Blue is the Warmest Color‘la Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi kazanan Abdellatif Kechiche, yeni filmi MektoubMy Love: Canto Uno / Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı ile seyircisiyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

Dünya prömiyerini geçen yıl Venedik Film Festivali’nde yapan baş rollerinde Shaïn Boumedine, Ophélie Bau, Salim Kechiouche  yer alan Kısmet Sevgilim: İlk Şarkı, Altın Aslan’a aday olmuş ve festivalden de iki ödül alarak dönmeyi başarmıştı. Türkiyedeki prömiyerini ise 37. İstanbul Film Festivalinde yapan film sinemaseverlerin ilgisini çeken yapımlardan biriydi.

18 Temmuz‘da Başka Sinema‘nın Başka Çarşamba ayağında ön gösterimiyle seyircisiyle buluşacak. Abdellatif Kechiche’nin sinemasını özleyenlerin salonda yerlerini almalarını öneririz. 

Salon ve Seans Bilgileri

Altunizade Capitol Spectrum – 21:30

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Kadıköy Sineması – 21:00

Levent Metrocity Cinema Pink – 21:30

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 21:10 

İzmir Karaca Sineması – 20:00

2017 | Dram – Romantik | 175′ | Fransızca, İngilizce; Türkçe altyazılı | 20 Temmuz 2018
Yönetmen: Abdellatif Kechiche
Oyuncular:
Shaïn Boumedine, Ophélie Bau, Salim Kechiouche
Ülke:
Fransa, İtalya
Dağıtım:
Başka Sinema Dağıtım
Yapım:
Jérôme Seydoux
İthalat:
Fabula Films
2013’te Filmekimi’nde gösterilen Blue is the Warmest Color / Mavi En Sıcak Renktir’in yönetmeni Abdellatif Kechiche’nin beş yıldır beklenen son filmi, prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yaptı. Sınıf filminin uyarlandığı kitabın yazarı François Bégaudeau‘ın romanından uyarlanan film, yaz tatili boyunca Amin adında genç bir senaristi izliyor. Amin, tatilini geçirmek üzere Paris’ten güney sahillerindeki memleketi Sète’e döner ve barlarla plajlar arasında vaktini geçirmeye başlar. Tam da Jasmine adında bir kadına âşık olmuşken, ilk filmini hayata geçirmesini sağlayacak bir yapımcıyla tanışır. Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı, yaz mevsiminin tüm sıcaklığını üzerinde taşıyan, müzik dolu bir film.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

1 Yorum

Yorum yaz