Haberler

Marmara İletişim Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı!

Bu yıl 13. kez gerçekleştirilen Marmara İletişim Kısa Film Yarışması başvuracak adayları bekliyor.

film-c59feridi

İlki 1994 yılında gerçekleştirilen Marmara İletişim Kısa Film Yarışması sinemanın kolektif bir çalışma olduğunu vurgulamayı amaçlıyor. Yarışma kapsamında bu yıl 6 dalda ödül verilecek. Kurmaca kategorisindeki filmler En İyi Film, En İyi Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü ve En İyi Özgün Müzik olmak üzere beş dalda değerlendirilecek. Ön elemeyi geçen filmler Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gösterilerek ve öğrenciler tarafından oylanacak. En çok oy alan filme İzleyici Ödülü verilecek.

Ekran-Resmi-2015-11-25-09.55.59

13. kez düzenlenen yarışmada jüri koltuğuna oturacak isimler; yönetmen Handan İpekçi ve Nesimi Yetik, oyuncu Tansu Biçer, besteci ve müzikolog Alper Maral, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, öğretim görevlisi Gülengül Altıntaş ve akademisyen Serpil Kırel.

Katılım için son başvuru tarihi ise 19 Şubat 2016 olarak açıklandı.

Gamze Gencer
O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Yorum yaz