Fil'm Hafızası
Kısa Filmler

Mükemmel Bir Gün (2014)

Mükemmel Bir Gün (2014)

Hayatlarımız küreselleşirken aslında içten içe bireyselleşmiyor muyuz? Sahip olduklarımız bizi ele geçirmeye başladığında mı her şeyin farkına varıyoruz yoksa tüm olanların normal akışı içinde seyrettiğine mi inanıyoruz?

Oğuzhan Kaya’nın 2014 yılında çektiği deneysel kısa filmi Mükemmel Bir Gün, Türkiye’de ve dünya çapında çok çeşitli festivallerde gösterildi. Film, 11. Akbank Kısa Film Festivali’nde Ulusal Kategoride Mansiyon Ödülü ve 25. Ankara Film Festivali’nde Ulusal Kısa Film Yarışması’nda En İyi Deneysel Film de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi oldu. Filmi yönetmenin vimeo hesabından da izleyebilirsiniz.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Oğuzhan Kaya
Oyuncular: Oğuzhan Kaya
Seçil Karagülle
11 Ekim 1985’te İstanbul’da doğdu. 2008’de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Mühendisliğe hiçbir zaman yakın hissetmese de IT’den kopmayı hiç başaramadı. Boş sinema salonunda film izlemeyi ve film üzerine saatlerce konuşmayı çok seviyor. Ülke gündeminden sıkıldıkça filmler üzerine düşüncelerini kendi blog’unda da yazıyor. Asghar Farhadi ne yapsa seveceğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir