Fil'm Hafızası
Haberler

Ödül Töreni Skandalına Yönelik İlk Açıklama Geldi!

2017’nin merakla beklenen töreninde ödüller 89. kez sahiplerini bulurken, yapılan bir hata nedeniyle bu yıl, Oscar tarihindeki unutulmayan anların arasında yer alacakmış gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız gibi heyecanın en dorukta olduğu anlardan biri olan En iyi Film anonsu esnasında Bonnie and Clyde filminin efsanevi oyuncularından Warren Beatty ve Faye Dunaway’e yanlış zarf verilmesi sonucu ödülün La La Land’e ait olduğunu açıklanmıştı. Ekibin sahneye çıkıp teşekkür konuşmasını yaptığı sırada ise La La Land‘in yapımcısı Fred Berger aldığı bilginin ardından araya girerek bir yanlış anlaşılmanın yaşandığını ve ödülün asıl sahibinin Moonlight olduğunu ‘’Bu bir şaka değil, ödülün sahibi Moonlight.’’  sözleriyle belirtmişti.

Yaşanan bu fiyaskoyla ilgili konuşmalar sürerken ilk resmi açıklama 83 yıldır oylama denetimini üstlenen PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketinden geldi:

En İyi Film Ödülü anonsu esnasında yapılan hatadan dolayı Moonlight, La La Land, Warren Beatty, Faye Dunaway ve Oscar seyircilerinden özür dileriz. Sunuculara yanlışlıkla hatalı kategori zarfı verilmiş ve fark edildiğinde de hızla düzeltilmiştir. Bunun nasıl gerçekleştiğini halen araştırıyoruz ve bu sonuçtan dolayı derin bir pişmanlık duyuyoruz. Adayların, Akademi’nin, ABC’nin ve Jimmy Kimmel’ın durumu zarafetle ele alışlarına minnettarız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir