Haberler

Ophelıa’dan Yeni Fragman Yayınlandı

Ophelia‘nın hikâyesine bambaşka bir ışık tutan yeni fragmanı yayınlandı.

Image result for ophelia movie

Yönetmen Claire McCarthy Ophelia ile Shakespeare’in Hamlet’ine bambaşka bir yorumlama getiriyor. Hamlet Prens Hamlet‘in Danimarka kralı olan babasının ölümünden sonra aile içinde gelişen olayları konu alıyor Claire McCarthy delilik, cinayet ve monologlarun çokca işlendiği Hamlet’te hikâyenin farklı bir tarafını ele alıyor. McCarthy‘nin sinema uyarlaması Ophelia‘yı bir kadın kahraman olarak merkezine alıyor. Filmde Ophelia ve Hamlet’in aşkı, Hamlet‘in annesi Kraliçe Gertrude ve Ophelia arasındaki ilişki Ophelia‘nın gözünden anlatılıyor.

Ortaçağ Danimarka’sında geçen film modern bir yorumlamanın yanı sıra şiirsel bir anlatıma da sahip. Star Wars filmleriyle adını duyuran Daisy Ridley filmde Ophelia‘yı, Naomi Watts Kraliçe Gertrude‘u ve Prens Hamlet‘i ise George MacKay canlandırıyor.

Filmin bu yaz vizyona girmesi planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz