Haberler

Remake Filmlere Papillon da Eklendi!

Son yıllarda yakalayamadığı prestiji ve gişeyi eski başarılı filmleri yeniden sinemaya uyarlamak yolu ile tekrar kazanmaya çalışan Hollywood gözünü Papillon’a dikti.

papillon-05-g

Steve McQueen ve Dustin Hoffman’ın başarılı performansları ile bir klasik haline gelen Franklin J. Schaffner’ın yönettiği “Papillon” remake edilecekler listesine eklendi.

Sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilen 1973 yapımı filmin yapımcılığını Red Granit üstlendi. Danimarkalı yönetmen Michael Noer’in çekeceği filmin senaristlik koltuğunda ise Tutsak filminden tanıdığımız Aaron Guzikowski oturacak.

151 dakikalık Papillon’da hapse düşen Fransız bir grubun hapis hayatı anlatılıyor. Hapishaneden sürekli kaçmaya çalışan ve başarısız olan Henri ile uzun zamandır hapishanede olan Louis’in kaçma çabaları izlemeye değer. Dustin  Hoffman ile Steve McQueen’in rol aldığı farklı bir dram suç filmi olan Papillon,tahmin edebileceğiniz gibi film yaşanılmış bir hayattan esinlenerek çekildi. Ancak ne gariptir ki direk hayattan değil bir kitaptan filme dönüştü.

 

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Antonio Mora İllüzyonları

Sonraki yazı

Filmekimi 2015 İzlenimleri - Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor: Le Tout Nouveau Testament