Haberler

‘’Sonic the Hedgehog’’ Filmi Jim Carrey ile Geliyor!

‘’Sonic the Hedgehog’’ Filmi Jim Carrey ile Geliyor!

Jim Carrey, Sega’nın efsane oyunlarından ‘’Sonic the Hedgehog’’un film uyarlamasında, kötü karakter Robotnik’i oynamaya hazırlanıyor.

Hollywood’un komik ve nevi şahsına münhasır oyuncularından Jim Carrey’i bugüne kadar birçok filmde, farklı rollerde izledik. ‘’Ace Ventura: Pet Detective’’, ‘’Dumb and Dumber’’ gibi filmlerde izleyicileri güldürürken, ‘’Batman Forever’’, ‘’The Cable Guy’’ gibi filmlerde karanlık tarafa geçmişti. Golden Globe ödüllerini kazandığı ‘’The Truman Show’’ ve ‘’Man on the Moon’’ filmlerinde ise ciddi rollerde karşımıza çıkmıştı. 2004 yılında Kate Winslet ile kamera karşısına geçtiği ‘’Eternal Sunshine of the Spotless Mind’’ ise şimdiden unutulmaz filmler listesindeki yerini aldı.

Jim Carrey şimdi de Sega’nın 1991 yılında piyasaya sürdüğü ve bugüne kadar 360 milyon adet satan oyunu ‘’Sonic the Hedgehog’’un film uyarlamasında, kötü karakter Robotnik, nam-ı diğer Doctor Eggman rolüyle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hem de ‘’Westworld’ dizisinden tanıdığımız James Mardsen ve Tika Sumpter ile beraber. Mardsen ve Sumpter’ın rolleriyle ile ilgili detaylar henüz bilinmiyor.

‘’Sonic the Hedgehog’’ Oyununu Hatırlayalım

Oyunda Sonic isimli mavi bir kirpiyle, dünyayı ele geçirmeye çalışan çılgın ve kötü bilim adamı Doctor Ivo ‘’Eggman’’ Robotnik arasındaki mücadeleye tanık oluyorduk. Oyun o kadar başarılı olmuştu ki Sega Console oyun dünyasındaki en önemli konsollardan biri olmuştu.

Jim Carrey, James Mardsen ve Tika Sumpter’ın başrollerde olacağı ‘’Sonic the Hedgehog’’ ile ilgili bilgiler şu anda çok sınırlı olsa da, filmin Paramount tarafından 2019 Kasım’ında piyasaya çıkacağını biliyoruz. Ayrıca filmin yarı animasyon yarı canlı bir film olması bekleniyor. Filmin yönetmenliğini ise Jeff Fowler yapacak.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir