Haberler

Tarantino ve Nolan’ın Aralarında Bulunduğu Birçok Yönetmen Kodak Fabrikasını Kurtarmaya Çalışıyor!

Aralarında Quentin Tarantino, Christopher Nolan ve yeni ‘Yıldız Savaşları’nın yönetmeni JJ Abrams’ın da olduğu yönetmenler selüloid filmi kurtarmak için harekete geçtiler. Yönetmenlerin hedefi selüloid film üreten son Kodak fabrikasının kapanmasını engellemek.

tar

Filmlerin dijital çekilmesinden sonra selüloid film satışı 2006’dan bu yana yüzde 96 azaldı. Yönetmenler birlikte çalıştıkları Hollywood stüdyolarına uzun süreli anlaşmalarla selüloid siparişi verdirerek fabrikanın faaliyetine devam ettirmeyi planlıyorlar. Kodak yaptığı açıklamada New York’ta bulunan son fabrikanın böyle bir anlaşmadan sonra kurtulacağını söyledi. Stüdyolar şu anda Kodak’la anlaşmada son detaylar üzerinde çalışıyor. Abrams, “Selüloid filmin inkar edilemeyecek şekilde güzel, organik, doğal ve gerçek bir tarafı var” dedi. Tarantino ile de çalışan Hollywood’un en güçlü yapımcılarından Harvey Weinstein ise “Bu işi yapamazsak, yönetmenlerimizin yüzüne bakamayız,” diye konuştu.

 

Kaynak; http://www.milliyetsanat.com/haberler/sinema/quentin-tarantino-seluloidi-kurtaracak-/4318

 

Sibel Çolak

Sibel Çolak

1981, Almanya doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. İşletme eğitimi ve iş hayatının yanı sıra sinema ile ilgili güzel işler yapmak için Fil’m Hafızası'na katıldı. Kitapları, kedileri, penguenleri ve koalaları çok sever. İspanyolcayı şakır şakır konuşmadan ölmek istemez. Şu sıralar Avrupa ve Uzakdoğu sineması ile içli dışlı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

''Left Behind'' Filminden Yeni Fragman!

Sonraki yazı

Soundtrack / Before Sunset