Haberler

Nikola Tesla’nın Hayatı Film Oluyor!

Bilim ve teknoloji yapısını kökünden değiştiren Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı Nikola Tesla’nın hayatı beyazperdeye aktarılıyor.

MV5BNzg5MjQwNTE3NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTMyMjY3NjE@._V1__SX1303_SY591_

Hamlet(2000), Experimenter(2015) gibi filmlere imza atan Amerikalı yönetmen Michael Almereyda filmin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstleniyor. Bu Almereyda’nın ilk senaristlik deneyimi olacak.

Micheal Almereyda’nın uzun yıllardır 1856 doğumlu ve Thomas Edison’la da çalışmış olan Tesla’nın hayatını konu alan bir film çekmek istediği biliniyor. Filmin yapımcılığını üstlenecek olan Uri Singer‘sa daha önce Experimenter ve Major Prime’da Almereyda’yla birlikte çalışmış bir isim.

Filmin senaryosu Tesla’nın Amerika’da elektrik iletiminde alternatif akım kullanılmasına öncülük eden George Westinghouse ve I. Dünya Savaşı öncesinin en büyük girişimcilerinden J.P. Morgan döneminde yaptığı çalışmalara ve yaşadığı zorluklara odaklanacak.

 

Tesla haricinde filmde Thomas Edison, George Westinghouse ve J.P. Morgan’de olacak ve bu kişilerin Tesla ile ilişkisi filmde incelenecek.

Prestij filmi başta olmak üzere pek çok yapımda adından söz edilen ve pek çok bilim adamının da ilham kaynağı olan ünlü mucit Tesla’nın hayatını anlatacak olan filmin oyuncu seçimleri Nisan 2016’da başlayacak.

Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise henüz bilinmiyor.

 

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kaplan ve Ejderha’nın Devamı Geliyor!

Sonraki yazı

Tepecik Filarmoni Orkestrası : İlle De Mozart Olsun 7 Ocak'ta Babylon Bomonti'de!