Vizyon

10 Haziran’da Vizyonda!

Belgica

belg

Yönetmen, Senarist: Felix van Groeningen

Oyuncular: Stef Aerts, Tom Vermeir, Hélène Devos, Charlotte Vandermeersch

Tür: Dram

Süre: 127 dakika

Yirmilerinin sonlarındaki Jo, bir zamanlar sanatla uğraşmış ama başarılı olamamıştır. Tutkusunu, yeni açtığı ve diğer tüm barlardan farklı olmasını istediği Belgica’ya taşır. Öte yandan ağabeyi Frank, şehre uzak bir yerde aldığı çiftliğiyle uğraşırken ikinci çocuğunun dünyaya gelmesini bekler. Ancak Frank, ne yöne evrildiğinden emin olmadığı hayatından mutsuzdur. Jo’nun barına yaptığı küçük bir ziyaret sonrasında iki kardeş Belgica’yı daha büyük, daha modern ve daha eğlenceli bir yer haline getirmeye karar verir. Birkaç hafta içinde şehrin eğlence merkezine dönüşen Belgica’nın ünü, iki kardeşin hayalini kurdukları her şeyin kapılarını açar. Fakat gece hayatının hızı, ikilinin parçalanan hayatlarına bile yetişemeyecek kadar yavaştır.


Genius (Fırtınalı Hayatlar)

fırt

Yönetmen:  Michael Grandage

Senarist: John Logan

Oyuncular: Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman, Laura Linney, Guy Pearce, Dominic West

Tür: Dram, Biyografi

Süre: 104 dakika

Ernest Hemingway ve F. Scott Fitzgerald gibi Amerikan Edebiyatı’nın çıkardığı en büyük isimlerden bazılarının editörlüğünü yapmış Scribner’s editörü Maxwell Perkins’in , Amerika’nın güneyinden gelen yazar Thomas Wolfe’un eserlerini basmayı kabul eder. Wolfe şöhret kazanır, ancak aşırı çalışması nedeniyle hayat arkadaşı Aline ve çocuklarından giderek uzaklaşır. Wolfe, Perkins’in hayatının giderek uçuruma yuvarlanmasına engel olmaya çalışacaktır.


Maggie’s Plan (Kördüğüm)

körd

Yönetmen, Senarist: Rebecca Miller

Oyuncular: Julianne Moore, Ethan Hawke, Bill Hader, Greta Gerwig

Tür: Komedi

Süre: 98 dakika

Bekâr bir kadın olarak tek başına anne olmak isteyen Maggie’nin tüm planları John’a aşık olunca değişir. Tek problem ise tam zamanlı antropolog, yarı zamanlı yazar olan John işinden başka bir şey düşünmeyen bir profesör olan Georgette’le evlidir. İstemeden de olsa olayları iyice karıştıran Maggie arkadaşları da işleri içinden çıkılmaz bir hale sokar.

 

*Sinemia üyeliği ile aylık 59TL’ye, vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

52 Tuesdays (2013)

Sonraki yazı

Patti Smith Bu Yaz İstanbul'da!