Vizyon

10 Mayıs’ta Vizyonda

 Yuva

Yönetmen: Emre Yeksan

Oyuncular: Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel

Tür: Dram

Süre: 119 Dakika

Veysel yaşamını şehir hayatından uzak, ormanda sürdürmektedir. Ancak bu huzur dolu yaşamı bulunduğu arazinin satılmasıyla tepetaklak olur. Ağabeyi Hasan da onu ziyaret gelir ve şehre dönmesi için baskı yapar. Bu süreçte iki kardeş hayatı sorgular ve gerçeklerle yüzleşir. Film, 38. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 

Ying / Shadow / Gölge Savaşçı

Yönetmen: Yimou Zhang

Oyuncular: Chao Deng, Li Sun, Ryan Zheng

Tür: Dram, Savaş, Aksiyon

Süre: 115 Dakika

Pei hanedanlığı, genç ve tehlikeli bir kral tarafından yönetilmektedir. Bu hanedanlığın komutanı Yu ise tehdit altındadır. Ancak tüm her şeyi değiştirecek büyük bir sırrı vardır. Ona çok benzeyen bir “gölge” yetiştirerek hem Pei’nin düşmanlarını hem de kendi kralını kandırır. Rakip krallığı ele geçirmeyi planlayan kumandan, iki krallığın da kralına yönelik bir planı uygulamaya başlar.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz