Haberler

19. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali Başlıyor

TÜRSAK Vakfı tarafından düzenlenen Randevu Uluslararası Film Festivali 19. kez sinema tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 16-22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek festivalde iki yeni bölüm ve iki yeni ödül bulunuyor.

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilen 19. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali programı belli oldu. Farklı ülke ve kültürlerden 30’a yakın filmin yer aldığı program, bu yıl yeni eklenen bölümleriyle birlikte, 2016’yı dopdolu bir seyir zevkiyle tamamlamayı vaat ediyor.

16-22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 19. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, 15 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki açılış törenini takiben gösterilecek olan, Amma Asante’nin yönettiği ‘Aşkın Krallığı‘ (A United Kingdom) filmi ile başlayacak.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

28. İstanbul Kısa Film Festivali Başlıyor

Sonraki yazı

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başvuruları Başladı