Haberler

2017 Yazarlar Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Writers Guild of America (WGA), Türkçe ismiyle Yazarlar Birliği senaryo yazarlığı alanında ödüllere layık olan yapımları ödüllendirdi. Arrival ve Moonlight ise öne çıkan isimler oldu.

 

 

Bu sene 69. kez senaryo dalında yılın en iyilerinin ödüllendirildiği Yazarlar Birliği Ödülleri’nde, beyazperdede orijinal senaryo alanında Moonlight ödüle layık görülürken, uyarlama senaryo alanında ödülü Arrival aldı. 2017 Yazarlar Birliği Ödülleri’nin televizyon alanında ise Atlanta dikkatleri üzerine çekti.

Ödüllerin tam listesi ise aşağıdaki şekilde:

En İyi Orijinal Senaryo: Barry Jenkins – Moonlight

En İyi Uyarlama Senaryo: Eric Heisserer – Arrival (Ted Chiang, Story of Life adlı romanından)

En İyi Belgesel Senaryosu: Robert Kenner, Eric Schlosser, Brian Pearle, Kim Roberts – Command and Control

En İyi Televizyon Dizisi (Drama): The Americans – Peter Ackerman, Tanya Barfield, Joshua Brand, Joel Fields, Stephen Schiff, Joe Weisberg, Tracey Scott Wilson

En İyi Televizyon Dizisi (Komedi): Atlanta – Donald Glover, Stephen Glover, Jamal Olori, Stefani Robinson, Paul Simms

En İyi Yeni Televizyon Dizisi: Atlanta –  Donald Glover, Stephen Glover, Jamal Olori, Stefani Robinson, Paul Simms

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz