Vizyon

27 Mayıs’ta Vizyonda!

race-2016

Race (Rüzgarın Oğlu)

Yönetmen: Stephen Hopkins

Oyuncular: Stephan James, Jason Sudeikis, Eli Goree

Tür: Biyografi

Süre: 134 dakika

Gerçek adı James Cleveland olan Jesse Owens çok başarılı bir siyahi atlettir. 4 adet altın madalya almaya hak kazanan atlet, ülkesini başarılı bir şekilde temsil eder. Fakat Jesse, buhran dönemi Amerika’sında ailesinin beklentileri, okuduğu Ohio State Üniversitesi’ndeki ırksal gerilimler ve yüksek rekabet standartlarının ağırlığını taşır.

Rüzgarın Oğlu, Jesse Owens’ın tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda karşılaştığı zorlukları konu alıyor. 1936 Olimpiyatları’nda Adolf Hitler’in Ari ırkın üstünlüğü görüşüne karşı gösterdiği mücadelesi ile de izleyicide merak uyandırıyor.

Spor kariyeri olan bir gencin biyografisini anlatan bu filmde Stephan James, Jeremy Irons ve Jason Sudeikis var; Amanda Crew yardımcı rolde. Yönetmen koltuğunda ise Stephen Hopkins oturuyor.

chronic-poster

Chronic (Kronik)

Yönetmen: Michel Franco

Oyuncular: Tim Roth, Bitsie Tulloch, Claire van der Boom

Tür: Dram

Süre: 93 dakika

Bir bakım evinde ölüm döşeğindeki hastalarla ilgilenen bir erkek hemşirenin yaşadıklarını konu olan Kronik’te, Tim Roth, Bitsie Tulloch ve Claire van der Boom gibi oyuncuları izliyoruz.

David, mesleği gereği bir yandan hastalarıyla yakın ilişki kurmak durumundayken, diğer yandan duygusal açıdan tükenmektedir. Özel hayatında çekingen ve beceriksiz olan David, omuzlarındaki yük kaldırılamaz hale geldiğinde geçmişle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

alice-through-the-looking-glass-new-poster

Alice Through The Looking Glass (Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden)

Yönetmen: James Bobin

Oyuncular: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen

Tür: Fantastik

Süre: 108 dakika

Disney’in yapımcılığını üstlendiği filmde, Lewis Carroll’un sevilen hikayeleriyle unutulmaz karakterlerinin yepyeni ve eğlenceli maceraları anlatılıyor. Alice yeraltının tuhaf dünyasına giriyor, geçmişindeki dost ve düşmanlarıyla karşılaşıyor ve dostu Çılgın Şapkacı’yı kurtarmak için zamanda geçmişe yolculuk ediyor.

James Bobin’in yönettiği filmde, Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway ve Helena Bonham Carter’ı izliyoruz. Seslendirmeleriyle filme renk katan Stephen Fry, Alan Rickman, Toby Jones, Michael Sheen, Timothy Spall, Paul Whitehouse ve Barbara Windsor’ın bulunduğu film renkli görüntüleriyle de izleyiciyi kendine çekiyor.

 

*Sinemia üyeliği ile aylık 59TL’ye, vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Late Spring (1949)

Sonraki yazı

Zlin Film Festivali Başlıyor