Haberler

28. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Sonuçları Belli Oldu

14-21 Aralık tarihleri arasında 28. kez gerçekleşen ve dünyadaki farklı ülkelerden 174 kısa filmin katıldığı programla zenginleşen 28. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’nin ulusal yarışma ödülleri sahiplerini buldu.

Film gösterimlerinin Fransız Kültür Merkezi-Taksim ve İtalyan Kültür Merkezi-Tepebaşı, Alman Kültür Merkezi-Galatasaray sinema salonlarında Türkçe altyazılı olarak yapıldığı festivalde bu yıl Kurmaca, Belgesel, Canlandırma ve Deneysel filmlere yer verildi. Toplam 1690 filmin başvurduğu festivalde, başvurulardan bağımsız olarak Fransa UNIFRANCE, Polonya Krakow Film Foundation, Almanya Goethe Institut, İtalya Roma Film Festival, İspanya Instıtuto Cervantes gibi film merkezleri tarafından seçilen kısa filmler de yer aldı.

Festivalin Seçici Kurulu’nda Armağan Lale (yapımcı), Ayhan Ergürsel (kurgu yönetmeni), Gizem Erdem (oyuncu), Kaan Karsan (sinema yazarı) ve Nihan Belgin (yönetmen) yer aldı. Festival yöneticisi Hilmi Etikan, tüm zorluklara rağmen festivali yaşatmak için gayret göstereceklerini ve ekonomik engelleri aşmaya çalışacaklarını paylaştı. Aynı zamanda bağımsız film festivallerinin yaşamasının çok önemli olduğunun da altını çizdi

28. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’nin kazanan film listesi şu şekilde:

  • En İyi Kurmaca Film Ödülü: Rodi (Yönetmen: Emre Sert ve Gözde Yetişkin)
  • Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Asfalt – (Yönetmen: Süleyman Demirel)
  • En İyi Belgesel Film Ödülü: Vefa – (Yönetmen: Baran Vardar)
  • En İyi Canlandırma Film Ödülü: Tavşan Kanı (Yönetmen: Yağmur Altan)

Festivalin kapanış ve ulusal yarışma ödül töreni, 21 Aralık tarihinde Fransız Kültür Merkezi salonunda gerçekleşti.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bollywood'lu Güreşçi Dangal, Noel'i Ele Geçirdi !

Sonraki yazı

“Lion” Filminden Tanıtım Fragmanı ve Posterler Geldi!