Haberler

“Lion” Filminden Tanıtım Fragmanı ve Posterler Geldi!

Yönetmenliği Garth Davis tarafından yapılan, başrollerinde Nicole Kidman, Dev Patel, Rooney Mara, Sunny Pawar ve David Wenham gibi güçlü isimlerin yer aldığı Lion filminden tanıtım fragmanı ve posterler yayımlandı. Son olarak The Capri Hollywood Uluslararası Film Festivali kapsamında En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazanan film, prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapmıştı.

Senaryosunu Luke Davies‘in üstlendiği Lion, Avustralya’da 5 yaşındaki Hintli bir çocuğun, evinden binlerce kilometre uzaklıktaki Calcutta sokaklarında kaybolmasını konu ediniyor. Avusturyalı bir çift çocuğu evlat edinmesiyle devam eden filmde Lion, 25 yıl sonra kayıp ailesini bulmak için yola düşüyor. Saroo Brierley‘nin yaşam öyküsünün anlatıldığı filmde,  Brierley‘i filmdeki performansıyla Altın Küre adaylığı alan Dev Patel  canlandırıyor.

Love My Way ve Top of the Lake dizilerinin yönetmeni olan Garth Davis‘in ilk uzun metraj filmi olan Lion, 74.sü gerçekleşecek Altın Küre Ödülleri’ne dört dalda aday olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yapımcılığı Harvey Weinstein tarafından üstlenilen filmin Oscar için de adından söz ediliyor.

Filmin senaristliğini üstlenen, Reclaim ve Life filmlerinin senaristi Luke Davies filmi, Saroo Brierley‘nin kitabı A Long Way Home’dan beyazperdeye uyarladı.

 

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

28. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Sonuçları Belli Oldu

Sonraki yazı

Soundtrack / The Fall (2006)