UncategorizedVizyon

29 Mayıs’ta Sinemalarda!

la_buena_mentira-cartel-5762

İyi Bir Yalan (The Good Lie)

Yönetmen:  Philippe Falardeau

Senaryo: Margaret Nagle

Oyuncular: Reese Witherspoon, Corey Stoll, Arnold Oceng, Ger Duany, Kuoth Wiel

Tür: Dram

Süre: 110 dk.

Ülke: ABD

Philippe Falardeau’nun yönettiği film, Müslüman ülke olan Sudan’da ki iç savaş yüzünden ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan 3 gencin ABD’ye yerleşmelerini konu alıyor. Zorlu ve binlerce kilometre yol gittikten sonra karşılarına hiç bilmedikleri bir kültürde yaşam zorlukları çıkar. Bu süreçte iş aramaya başlayan bu 3 gencin karşısına çıkan Carrie Davis, 3 mülteci gencin hayatlarını düzenlemek ve yeniden kurmalarına yardımcı olmak için çaba gösterir. 21. Yüzyılın dünyasında bu 3 mülteci genç, hayal ettiklerine ulaşmayı deneyeceklerdir.

Filmin başrollerinde ise Oscar ödüllü Reese Witherspoon’a Corey Stoll ve Sudan’lı aktörler Arnold Oceng, Ger Duany, Kuoth Wiel eşlik ediyor.

Ogün Savaş
Şubat 88’de İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nü 2013’de bitirdi. Çocukluğundan beri sinemayı çok seviyor özellikle de bilim-kurgu filmlerini. Üniversitesinin tiyatro topluluğunda, mezun oluncaya kadar yer aldı. Tiyatroyu hobi olarak değil, üniversite tiyatrosu kavramını benimsediği için tiyatro yaptı. Aynı zamanda fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

Yorum yaz