Haberler

Engelim Olmayın Derneği Öncülüğünde Sine Datça Açıldı

Datça Belediyesi ve Engelim Olmayın Derneği iş birliği ile Bülent Ecevit Kültür Merkezi içinde 56 kişilik sinema salonu, yüksek teknoloji barındıran altyapısı ile Datçalı sinemaseverlerin hizmetine girdi.

datça_cocuk

“Datça’da Engelsiz Yaşam” sloganı ile yola çıkan Engelim Olmayın Derneği öncülüğünde kurulan Sine Datça sinemasından elde edilecek bilet gelirlerinin tamamının “Datça’da Engelsiz Yaşam” projesi kapsamında değerlendirileceğini öğrenen film dağıtım şirketleri, vizyon filmlerini gecikmeden Sine Datça’ya göndermeye başladılar.

Engelim Olmayın Derneği’nin başlattığı yeni bir kampanya olan “Benimle Sinemaya gider misin?“ projesi kapsamında Sine Datça’da engelli vatandaşlarımız bedelsiz olarak film izleyebilecekler. Gündüz seanslarında çocuk filmlerinin oynatıldığı Sine Datça’da ödeme imkânı olmayan çocuklardan da ücret alınmayacak.

Sine Datça ile 8 yıllık bir aradan sonra sinema salonuna kavuşan Datça’da bir çok öğrenci ilk kez sinemada film izlemenin keyfini yaşadı. 21 bin nüfuslu ilçenin, ilk ve tek sinema salonu olma özelliğini taşıyan salon, ilkokul öğrencilerinin sevincine sahne oldu. Bir çoğu hayatlarında ilk kez sinema gören çocuklar, Küçük Prens adlı animasyon filmini ilgiyle izledi.

Yaz aylarında ise Datça Limanında bulunan anfi tiyatroda kurulacak olan sinema sistemi sayesinde, her seansta yaklaşık 3 bin kişiye açık havada sinema keyfi yaşatmak için hazırlıklar süratle devam ediyor

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

1. Orta Avrupa Film Festivali Devam Ediyor!

Sonraki yazı

1. Çanakkale Kısa Film Festivali Başlıyor!