Haberler

5. Pembe Hayat KuirFest’e Başvurular Tamamlandı!

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Pembe Hayat KuirFest’ e başvurular tamamlandı. Festivale sinemaseverlerin ve sivil toplum örgütlerinin ilgisi büyük.

Print

İlk kez düzenlendiği 2011 yılından beri LGBTQI (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transeksüel, Kuir ve İnterseks) temalı filmleri sinemaseverlerle buluşturan ve bu alanda mücadele verenlerin beyazperdedeki sesi olan Pembe Hayat KuirFest, Ocak ayında Ankara ve İstanbul’da seyircisiyle buluşuyor. Beşinci kez düzenlenen festivale başvurmak için tanınan süre ise sona ermiş durumda.

14-21 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara’da, 22-24 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan KuirFest 5’in programı ise Ocak ayında açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.pembehayatkuirfest.org/

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Nick and Norah’s Infinite Playlist (2008)

Sonraki yazı

Spike Lee’den Yeni “Jackson” Belgeseli!