Haberler

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma Başvuruları 22 Eylül’e Kadar Uzatıldı!

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma Başvuruları 22 Eylül’e Kadar Uzatıldı!

17 – 26 Kasım 2017 tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği  ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenecek olan 5.Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışmaları için açmış olduğu başvuruları yoğun talep üzerine 22 Eylül’e kadar uzattı.

Festival kapsamında düzenlenecek olan tüm yarışmalı bölümlerin yönetmelikleri açıklanırken Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışmalarının son başvuru tarihi 22 Eylül 2017 tarihine kadar uzatıldı.

En İyi Ulusal Uzun Metraj Filme 100.000 TL Ödül

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında ‘En İyi Film’ seçilen eser, 100.000 TL para ödülü alırken yarışmada ayrıca, ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ , ‘En İyi Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Senaryo’ dalları ile, ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ve ‘En İyi Kurgu’ dallarında da ödüller verilecek.

Ayrıca festival kapsamında her yıl olduğu gibi Dünya Sineması Seçkisi, Kısa Film ve Animasyon Seçkileri, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

İlk yılından beri aralıksız olarak düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, bu sene yeni bölümler, önemli konuklar ve etkinlikleri ile 5. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına festivalin resmi web sayfası olan www.bogazicifilmfestivali.com adresinden ulaşılabilir.

Festivalin bu seneki yenilikleri ve detaylı haberleri ise önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Çisel Bozar

Çisel Bozar

1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

22 Eylül'de Vizyonda!

Sonraki yazı

Uluslararası Ankara Film Festivali Afişini Arıyor!