Haberler

Red Bull Music Festival İstanbul’dan B-Movie İçin Özel Konsept!

Red Bull Music Festival İstanbul'dan B Movie İçin Özel Konsept!

Red Bull Music Festival İstanbul, 26-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul’un farklı mekanlarında 4 gece 5 gün boyunca şehre özel bir müzikal program sunacak. Festivalde yer alan temalardan biri olan Art of B-Movies’de ise canlı film konseri, iki adet sergi ve ücretsiz film gösterimleri yer alacak…

26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Red Bull Music Festival İstanbul’un konseptleri ve programda yer alacak isimler açıklandı. Festivalin saygı duruşunda bulunduğu temalardan biri de B-Movie’ler. Art of B-Movies isimli temada Gaye Su Akyol ve Bubituzak 27 Eylül Perşembe akşamı Kadıköy Sineması’nda “Yılmayan Şeytan” filmi için yaptıkları yeni film müziklerini sahneleyecekler. Festival süresince ayrıca iki sergi ve ücretsiz film gösterimleri de yer alacak.

Gaye Su Akyol ve Bubituzak’tan canlı film konseri

Red Bull Music Festival Istanbul, ikinci gününde müzikseverleri ’50’lerde başlayan ve ‘80’lere dek dolu dizgin ilerleyen B-movie akımına doğru bir yolculuğa çıkaracak. Gaye Su Akyol ve Bubituzak’In 27 Eylül Perşembe akşamı Kadıköy Sineması’nda imza atacakları özel konserde “Yılmayan Şeytan” filmi için bir soundtrack oluşturulacak. Söz konusu konserden hemen önce ise sinema yazarı Melikşah Altuntaş, son dönem yerli sinemanın yükselen ismi Can Evrenol, Kunt Tulgar, Güven Erkin Erkal ile B-Movie’ler üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Ayrıca festival süresi boyunca 5 ayrı film yine Kadıköy Sineması’nda ücretsiz olarak gösterilecek.

 

Art of B-Movies: The Remake Exhibition

Art of B-Movies teması etrafında klasikleşmiş filmlerin efsanevi afişleri de bir dizi illüstratör ve sanatçı tarafından yeniden yorumlanacak. Berat Pekmezci, Berkay Dağlar, Burak Dak, Erkut Terliksiz, Ethem Onur Bilgiç, Furkan “Nuka” Birgün, Gizem Winter, Mert Tugen, Naz Tansel, Özgür Aydar, Rajab Eryiğit, Sadi Güran, Sedat Girgin, Selçuk Ören, Sümeyye Keskin, Yıldıran Çınar ve Zeynep Özatalay b-movie filmlerine özel re-make poster çalışmalarıyla sergide yer alacak.

Art of B-Moives: Midnight Screenings

Festival boyunca Kadıköy Sineması’nda türün kült ve klasikleşmiş yapımları Süpermen Dönüyor, Yılmayan Şeytan, Tarzan Vahşi Adam, Remake Remix Rip Off ve Şeytan filmleri yıllar sonra tekrar beyaz perde ile buluşacak.

 

Art of B-Movies: Archive

İlk kez ’50’lerde kendini gösteren ve zamanla Yeşilçam’ı da etkisi altına alan B-Movie akımında filmler kadar afiş tasarımları da, sinema tarihimizde özel ilgiyi hak ediyor. Güven Erkin Erkal’ın ilk kez Red Bull Music Festival için açtığı 20 orijinal afişi dört gün boyunca (26 – 30 Eylül) Kadıköy Sineması’nda görücüye çıkarıyor.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz