Haberler

Venedik Film Festivali’nin Kapanış Filmi Belli Oldu: ‘’Driven’’

Venedik Film Festivali’nin Kapanış Filmi Belli Oldu: ‘’Driven’’

Lee Pace, Jason Sudeikis ve Judy Greer’li kadrosuyla ünlü otomobil devinin trajik hikayesini anlatan filmin yönetmeni Nick Hamm.

İlk dünya gösterimini 75.Venedik Film Festivali’nin kapanış filmi olarak yapacak olan ‘’Driven’’, bir zamanlar tüm dünyada yıldızı parlayan ve ABD’de otomotiv endüstrisinin kurallarını değiştirmeye çalışan fakat düşüşü de en az yükselişi kadar dikkat çeken John DeLorean’ın gerçek hikayesine odaklanıyor. Başrollerinde Lee Pace, Jason Sudeikis ve Judy Greer’in olacağı filmin yönetmeni Nick Hamm. Filmin senaryosu ise Colin Bateman’a ait.

Film, John DeLorean ve onun kurduğu ‘’DeLorean Motor Company’’ şirketinin 1980’ler Kaliforniyası’ndaki hızlı yükselişini, DeLorean’ın daha sonra kendisini FBI’a ihbar edecek olan eski mahkum Jim Hoffman ile arkadaşlığını ve bir uyuşturucu skandalı ile çöküşe giren hayatını anlatıyor. John DeLorean’ın gerçek hikayesinden esinlenilerek çekilen filmde Lee Pace, John DeLorean’ı canlandırırken, Jason Sudeikis ise Jim Hoffman rolünde karşımıza çıkıyor. Judy Greer, Jim Hoffman’ın eşi Ellen’a hayat verirken, Corey Stoll ise hırslı FBI ajanı Benedict Tissa’yı canlandırıyor.

”Geleceğe Dönüş” serilerinde de kullanılan aracın mucidi John DeLorean’ın hayatını anlatan ‘’Driven’’ ile kapanışı yapacak olan 75. Venedik Film Festivali, 29 Ağustos8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz