Bi'DünyaHaberler

Binary Prints – Music Portraits ve Masturbation Sergileri

19 Şubat akşamı Mizer Arts’ta “Masturbation” ve “Binary Prints – Music Portrait” isimli iki yeni sergi açıldı.

bin
Alex Trochut’un sergisi “Binary Prints – Music Portraits”, elektronik müzik dünyasıyla yaptığı iş birliğiyle, “Music Portraits” serisinde James Murphy, Caribou, Four Tet, Damian Lazarus, Acid Pauli, John Talabot ve Lucy gibi müzisyen ve prodüktörler ile müziğin arkasındaki kişiliklerini inceliyor. Kendi yarattığı tekniği kullanarak hazırladığı baskılarda, hem görsel hem işitsel tabiat temalarını tartışan Trochut, müzisyenlerin işlerini ve kimliklerini yansıtan “Music Portraits”teki portreler karanlıkta “uyanarak”, DJ’lerin ve dinleyicilerinin gece “canlanan” karakterlerine bir gönderme yapıyor.​

mast

Masturbation” farklı disiplinlerden kalabalık bir sanatçı grubunu bir araya getiriyor. Sergide mastürbasyon kelimesinin ilk anlamı ile sanatçıların üretim sürecinde aldıkları haz arasındaki denklik durumu, tek kişilik bir eylemi kolektif bir duruma dönüştürüyor. Sanatçılarının şimdiye dek çalıştıkları medyumlardan farklı alanlarda ürettiği yeni çalışmalarıyla izleyici karşısına çıkacakları sergi, resimden videoya, performanstan desene kadar uzanan multidisipliner bir deneyim imkânı sunuyor. İzleyicisi için hem muzip bir karşılaşma hem de bir tür yüzleşme anı yaratmayı amaçlayan sergi, sanatçının kendi algısında olduğu kadar izleyicisinin algısında da kendi başına kalma halinin, güvenliliği ve güvensizliği, huzuru ve huzursuzluğu gibi ikilemlerini aynı anda hissettirmeyi amaçlıyor. Sergi 26 Mart’a kadar devam edecek.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Buzlu Cam Sergisi 5 Mart'a Kadar Devam Ediyor

Sonraki yazı

Fransız Kültür Merkezi'nde Kadınlar Günü 10 Gün Sürecek!