Fil'm Hafızası
Uncategorized

A Simple Favor (2018)

Amerikalı yazar Darcey Bell’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film, komedi filmlerinden tanıdığımız Paul Feig’in imzasını taşıyor. Ancak yönetmen bu kez içinde komedi unsurlarının da olduğu bir suç-gerilim filmi çekmeyi denemiş. Stephanie orta sınıf bekar bir annedir. Hayatını küçük oğluna vakfetmiş ve elinden her iş gelen bu ev hanımının bir de video kanalı vardır. Film, Stephanie’nin takipçilerine seslendiği bir video ile başlar. Stephanie takipçilerine, beş gündür haber alamadığı en iyi arkadaşı Emily’den henüz bir haber olmadığı bilgisini verir ve Emily’nin kaybolmasının küçük bir rica ile başladığını söyleyerek bize tüm hikâyeyi anlatmaya koyulur. Emily bir gün Stephanie’den küçük bir ricada bulunur ve oğlunu okuldan almasını ister. Emily’nin oğlu küçük Nicky’e göz kulak olan Stephanie, saatler geçmesine karşın oğlunu almaya gelmeyen Emily’e ulaşamadığında Emily’nin başına garip bir şeyler geldiğini düşünür. Enikonu Emily’i aramaya başladığında ise onun kimseye bir açıklama yapmadan ortadan kaybolduğunu öğrenir. Ev hanımı Stephanie, Emily’i bulmaya çalıştıkça kendini çok gizemli olayların ve Emily’nin sırlarla kaplı hayatının içinde bulur.

Filmin başrollerinde Oscar ve Altın Küre adayı Anna Kendrick ve “Gossip Girl” dizisinin yıldızı Blake Lively yer alıyor. Linda Cardellini, Rupert Friend, Henry Golding, Eric Johnson, Jean Smart, Sarah Baker ve Andrew Rannells gibi isimler ise yıldız ikiliye eşlik ediyor.

Ezgi Ulukoca
15 Şubat 1984’te Eskişehir’de doğdu. Ertesi gün hava çok soğuktu, evden çıkmadı. Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, avukattır. Sinema ve edebiyat ile ilgilenir. Seyahat etmeyi, bir de çillerini çok sever. Ayaklarının altından gıdıklanır, viskiyle arası yoktur. Kerevize bayılır.

Yorum yaz