Haberler

Açık Havada Sinema Keyfi Bomontiada’da!

Son yılların en çok rağbet gören etkinliklerinden biri de şüphesiz açıkhava sinemaları. 2016 yazında ise Tarihi Bira Fabrikası Bomontiada, açık hava sinemasıyla sinemaseverlerle buluşacak.

image5

Başka Sinema ile işbirliğinde olan Bomontiada, bağımsız filmlerin gösteriminde son yıllarda oldukça fazla yol katetti.  Yaz boyunca ücretsiz olarak İstanbullularla buluşacak olan Açık Havada Başka Sinema film gösterimlerinin açılış filminde Lain Forsyth ve Jane Pollard’ın 2014 yapımı ilk uzun metrajlı filmi Dünyada 20.000. Gün’ün gösterimi yapıldı.Yetiştirme temasında düzenlenen bu yaz programında canlı performanslar, atölyeler ve panayırlar da yer alacak.

Filmlerin gösterim tarihleri ise şöyle:

29 Haziran Çarşamba – Pride

13 Temmuz Çarşamba – The Second Mother

20 Temmuz Çarşamba – White God

27 Temmuz Çarşamba – Force Majeure

3 Ağustos Çarşamba  – Atilla Marcel

10 Ağustos Çarşamba – The Program

17 Ağustos Çarşamba – Victoria

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Annemin Şarkısı (Klama dayîka min - 2014)

Sonraki yazı

Türkiye'deki Film Festivalleri ve Sanatsal İfade Özgürlüğü Raporu Yayımlandı