Haberler

Adana Altın Koza Film Festivali Onur ve Emek Ödülleri Sahipleri Belirlendi!

Bu yıl 26.sı düzenlenecek Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Onur ve Emek ödülleri sahipleri belirlendi.

Bu yıl 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Adana Kısa Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilecek.

23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde belirlenen kategorilerin en iyileri ödüllendirilirken pek çok ustaya da ödül takdim edilecek. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülü, 28 Eylül tarihinde gerçekleşecek törenle besteci, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli ve oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay‘a verilirken; festival kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek Orhan Kemal Emek Ödülleri ise 23 Eylül‘de gerçekleşecek açılış töreninde görüntü yönetmeni Erdoğan Engin ve makyaj sanatçısı Derya Ergün‘e verilecek.

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz