Fil'm Hafızası
Haberler

Alexander McQueen’le Tanışmaya Hazır mısınız? 

Alexander McQueen'le Tanışmaya Hazır mısınız? 
“Kimse Alexander McQueen’i keşfetmedi, McQueen kendisini keşfetti”
Dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Alexander McQueen’in hayatını anlatan belgesel McQueen’den ilk fragman yayınlandı.
Yönetmen koltuğunda Ian Bonhote ve Peter Ettedgui’nin oturduğu filmde Alexander McQueen’in tutku dolu yaşamı, sıra dışı kişiliği ve yarattığı özgün dünyası çarpıcı bir gerçeklik ve büyük bir tutkuyla beyaz perdeye taşınıyor.Belgesel, McQueen’in duygusal ve karanlık dünyasıyla tanışmak isteyenler için kapıları sonuna kadar açıyor.
Tribeca Film Festivali‘nde en iyi belgesel kategorisinde yarışan McQueen’in vizyon tarihi 20 Temmuz olarak belirlendi ancak Türkiye’de seyircisiyle ne zaman buluşacağı henüz belirsiz. 2010 yılında hayata veda eden McQueen’e gerçek bir saygı duruşu sunan belgesel fragmanıyla hepimizi heyecanlandırmayı başarıyor.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir