Fil'm Hafızası
Haberler

Anons Filmine 75. Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü

Anons Filmine 75. Venedik Film Festivali'nden Jüri Özel Ödülü

Yönetmen koltuğunda Mahmut Fazıl Coşkun’un oturduğu ve dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapan Anons filmi, festivalin uluslararası yarışma bölümü Orizzonti jürisi tarafından Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.


Anons, 60’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatıyor. Filmin başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaşıyor. Gelecek aylarda Türkiye’de vizyona girecek olan Anons, yıl içinde festival yolculuğuna da devam edecek.

Absürt mizahı ve güçlü sinema diliyle dikkatleri çeken Anons, festival kapsamında ilk olarak İtalyan Ulusal Gazeteciler Birliği ve Venedik Güzel Sanatlar Akademisi tarafından verilen En İyi Akdeniz Filmi ödülünü kazanmıştı.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz