Haberler

“Arctic”in İlk Fragmanı Yayınlandı

Mads Mikkelsen’ın başrolünde yer aldığı Arctic‘ten nefes donduran ilk fragman geldi.

Buried, 127 Hours ve Gravity gibi, tek kişinin zamana karşı hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı filmlere bir yenisi daha ekleniyor. Filmin baş kahramanı pilot Overgård, yaptığı uçak kazasının ardından Arktika’nın dondurucu soğuğunda mahsur kalır. Yanında yaralı biri daha vardır ve durumu giderek kötüleşmektedir. Overgård’ın, hayatları için doğa karşı büyük mücadelesi başlar. Ancak bu yaşam savaşı dondurucu soğuk, vahşi hayvanlar ve tükenen erzak nedeniyle hiç de kolay olmayacaktır.

İlk kez uzun metraj filmle seyirci karşısına çıkan Brezilyalı yönetmen Joe Penna‘nın yönetmenliği eleştirmenler tarafından oldukça başarılı bulundu. Tek başına filmi üstlenen Mads Mikkelsen‘ın oyunculuğu ise göz dolduruyor.

Arctic 1 Şubat’ta vizyonda.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

1 Yorum

  1. Hiç de kolay olmayacaktır.” Ne olur böyle güzel bi web sitesinde, sinema okumuş güzel beyinlerin yazılarında böyle yazım yanlışları görmeyelim en azından.
    Sevgiler.

Yorum yaz