Bi'DünyaHaberler

Atwood’un Romanı Televizyona Uyarlanıyor

Kanadalı ünlü yazar Margaret Atwood’un 1985’te yayımlanan romanı “Damızlık Kızın Öyküsü” (A Handmaid’s Tale) uyarlanacağı dizi ile 2017’de televizyona geliyor.

xHandmaids-Tale-Elisabeth-Moss.jpg.pagespeed.ic.uz6jn_-Oxy

MGM TV tarafından yapılacak ve Elizabeth Moss‘un başrolünde olacağı dizi için birçok senarist bir araya geldi.

Dizi romanla uyumla olarak, kadınların “damızlık kız” olarak tutulduğu, erkek egemen, Hıristiyan ve teokratik Gilead Cumhuriyeti’nde geçiyor.

Basın toplantısında konuşan Atwood: “Damızlık Kızın Öyküsü’nün dizi yapılma kararı beni çok heyecanlandırdı. Elisabeth Moss’un baş karakteri canlandıracak olması ise beni daha da çok heyecanlandırıyor. Roman, bugün yazıldığı güne göre daha gerçek, günümüze daha da yakın. Bu sebeple büyük bir ilgiyle takip edileceğine inanıyorum. İlk iki senaryo örneğini okudum ve ikisi de mükemmeldi. Çekilmiş bölümleri izlemek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Mad Man’in Peggy’si olarak tanıdığımız Moss, kitabın ana karakteri ve anlatıcısı olan Offred’i canlandıracak. Ayrıca bizzat Margaret Atwood da dizide danışman yapımcı olarak görev alacak.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Asghar Farhadi’nin Filmi “The Salesman”den İlk Klip Cannes’dan Geldi

Sonraki yazı

62. Oberhausen Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi