Haberler

Baskın Amerika’da!

Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan, genç yönetmen Can Evrenol’un ilk uzun metraj korku filmi Baskın: Karabasan, Amerika’da vizyona giren ilk Türk yapımı korku filmi olacak.

Amerika dağıtım hakları IFC Midnight tarafından satın alınan film aynı zamanda ABD’de en fazla kopya sayısı ile gösterime giren Türk filmi olma özelliği de taşıyacak.

maxresdefaultUluslararası basında; “IFC Midnight büyük ihtimalle elinde altın değerinde bir potansiyel tuttuğunun farkında. Film, Toronto Film Festivali Midnight Madness seçkisinde gösterildi ve yoğun kan ve acımasız vahşeti ile övgü topladı.” şeklinde yorumlar aldı. Film Amerika’da 2016’nın ilk yarısında, New York dahil en az 5 şehirde olacak şekilde korku filmi severler ile buluşacak.

Film Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Avustralya, Avustralya, Çin, Japonya, İslandinav ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye ülkelerde de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Başrollerinde Görkem Kasal, Ergun Kuyucu, Muharrem Bayrak, Fatih Dokgöz, Sabahattin Yakut’un yer aldığı Baskın: Karabasan, beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu ediyor.

Film Türkiye’de 1 Ocak 2016’da vizyona girecek.

Fragman için tıklayın.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Aile Kurumunun Evrimini İnceleyen 21 Film

Sonraki yazı

Başrolde Alfred Hitchcock : Master of Suspense